Návod k připojení na setkání

Zde se dozvíš jak se technicky připravit na vysílání s Markem Hemansem a přesný návod jak se do vysílání přihlásit.

Co potřebuješ k připojení na setkání?

Co budete technicky potřebovat?1. Zařízení s kamerou, reproduktory a mikrofonem, ze kterého se přihlásíš do vysílání. Typicky počítač (PC, Mac nebo Linux), chytrý mobilní telefon (iOS, Android…) nebo tablet.
2. Internetové připojení, ideálně pevný internet, WI-FI, případně mobilní data.
3. Nainstalovanou aplikaci ZOOM. Odkazy ke stažení jsou níže.

Jak nainstalovat aplikaci Zoom?

Zoom je internetová aplikace, která vám umožní propojit se s druhými lidmi po celém světě pomocí videokamery na vašem zařízení (PC, Mac, mobil…). 

Aplikaci si můžete stáhnout pomocí následujících odkazů podle typu zařízení, ze kterého se chceš připojit do vysílání:

Možností je také se přihlásit do vysílání (viz výše) a pokud nemáte na zařízení nainstalovanou aplikaci Zoom, mělo by vám to nabídnout její instalaci. Doporučujeme však toto vše mít vyzkoušené dopředu, abyste s tím neztráceli čas a nepřicházeli tak o živé vysílání.

Pokud máte nainstalovou aplikaci na vašem zařízení, můžete vše vyzkoušet v testovací místnosti Zoom (tam stačí kliknout na „JOIN“ a vyzkoušet, zda vše funguje).

Jak vyzkoušet aplikaci Zoom? (testovací místnost)

Testovací místnost je ideální příležitost jak si dopředu ověřit, že vám funguje aplikace Zoom, videokamera, reproduktory i mikrofon.

Níže uvedené video je pro PC/Mac. Pokud máte mobil nebo tablet, pak si prohlédněte obrázky, krok za krokem.

Na svém mobilu / tabletu otevři internetový prohlížeč a zadej adresu: zoom.us/test

Až se načte stránka, klikni na modré velké tlačítko „Join“

Systém se tě zeptá zda má otevřít aplikaci Zoom. Dej „Otevřít“. Pokud nemáš Zoom nainstalován, pak je třeba to udělat (návod a odkaz je výše).

Spustí se ti aplikace Zoom a bude po tobě chtít jméno a příjmení.

Pravděpodobně přijde otázka, zda povolit přístup k přední kameře (fotoaparátu) pro aplikaci Zoom. Dej OK/Ano!

Následně už by se vám měla aktivovat přední kamera a měli byste vidět sami sebe. Pokud se vidíte, dejte modré tlačítko „Join with Video“.
Dále vás systém pravděpodobně vyzve, zda může dát přístup k mikrofonu. Dejte určitě OK/Ano!

Posléze se objeví tato nebo podobná hláška, která vám umožní zapojit mikrofon do Zoom vysílání. Dejte tu první (horní) možnost – v mém případě „Call Over Internet“. Nedávejte cancel.

Nyní jste již v testovací místnosti. Pokud vše funguje jak má (tedy správně) tak se vidíte na kameře a vlevo dole je ikonka mikrofonu, kdy je pod ním napsáno Mute. Na mobilu/tabletu svůj hlas z přístroje neslyšíte, rozhoduje ta ikonka mikrofonu (může i graficky signalizovat, když mluvíte).

Zkuste si kliknout na ikonu mikrofonu vlevo dole. Tím se přeškrtne a objeví se „Unmute“. Znamená to, že nyní vás nikdo nebude slyšet. Během vysílání můžete být vyzvání, abyste si na tuto ikonku klikli.

Jak se připojit do vysilání (krok za krokem)

Již jste v situaci, kdy máte na svém počítači, mobilu nebo tabletu nainstalovánu aplikaci Zoom a ideálně i odzkoušenou s tím, že vám funguje obraz i zvuk (pokud ne, tak vše je popsáno na této straně výše).

  1. Nejprve je nutné se registrovat přes formulář. Je třeba vyplnit jméno, příjmení a e-mail a dát souhlas s GDPR.
  2.  Po registraci vám automaticky na uvedený email přijde potvrzení s daty nutnými k přihlášení (Meeting ID a passcode).
  3. Spusťte si aplikaci Zoom a klikněte na modré tlačítko „Join a Meeting“.
  4. Zadejte Meeting ID uvedené v potvrzovacím emailu a vaše celé jméno (toto je důležité, jinak nebudete správně přiřazeni do modlitebních místností!!!). Volby „Do not connect to audio“ a „Turn off my video“ nechte vypnuté! Dejte modré tlačítko „Join“.
  5. Nyní vás aplikace vyzve k zadání passcode, které najdete rovněž v potvrzovacím emailu.
  6. Následně se objeví další tabulka, kde musíte zadat svůj email a znovu vaše celé jméno. Potvrďte volbu.
  7. Pokud tento postup provádíte v termín a čase setkání (můžete lehce před 10h dopoledne a samozřejmě i trochu později), dostanete se rovnou do živého vysílání.

Přihlášení krok za krokem (PC / Mac)

Videonávod (přihlášení přes PC / Mac)

Na svém PC / Mac si spusťte aplikaci Zoom. Dejte modré tlačítko „Join a Meeting“.

Na první řádek napište jedinečné číslo Meeting ID, které najdete v registračním emailu daného setkání. Na druhý řádek napište své jméno a příjmení ve tvaru “ jméno příjmení“ (např. „Jan Novák“). Zaškrtávací okénka nechte nastavené podle obrázku. Poté dejte „Join“.

Zadejte 6-místné číselné heslo (passcode), které najdete v registračním emailu daného setkání. Po zadání dejte „Join Meeting“.

Následně se objeví další tabulka, kde na první řádek zadejte svou emailovou adresu (nebude nijak zneužita) a na druhý zopakujte své jméno a příjmení (toto je důležité, jinak nebudete správně přiřazeni do modlitebních místností!!!). Dejte „Join Meeting“. 

Pokud je právě nyní čas setkání,  přihlásíte se rovnou do vysílání (viz další obrázek). Pokud to zkoušíte kdykoli předtím, zobrazí se vám informace o tom, že setkání ještě neprobíhá (a musíte se znovu stejně přihlásit až v čas setkání):

Na počítači by se vám měla aktivovat kamera (případně se vás systém může zeptat, zda ji může aktivovat). Dáte „Join with Video“.

Přihlásíte se do studia a ještě zbývá připojit zvuk. To uděláte výběrem „modré“ volby vpravo „Join with Computer Audio“. (systém se vás může zeptat, zda můžete použít reproduktor a mikrofon, což potvrďte). Měli byste vidět obraz ze studia a slyšet zvuk. Vlevo dole byste měli mít ikonku přeškrtlého mikrofonu a pod ním napsáno „unmute“. Gratulace, takto je vše připraveno a funguje správně! (Pokud budete vyzváni k rozhovoru, kliknete na ikonku mikrofonu vlevo dole).

Přihlášení krok za krokem (mobil / tablet)

Videonávod (přihlášení přes mobil / tablet)

Na svém mobilu / tabletu si spusťe aplikaci Zoom. Dejte modré tlačítko „Join a Meeting“.

Na první řádek napište jedinečné číslo Meeting ID, které najdete v registračním emailu daného setkání. Na druhý řádek napište své jméno a příjmení ve tvaru „jméno příjmení“ (např. „Jan Novák“). Přepínací tlačítka nechte nastavené podle obrázku. Poté dejte „Join“.

Zadejte 6-místné číselné heslo (passcode), které najdete v registračním emailu daného setkání. Po zadání dejte „Continue“.

Dále v dalším kroku zkontrolujte, že máte na prvním řádku zadáno své jméno a příjmení ve tvaru „jméno příjmení“ (např. „Jan Novák“). Na druhý řádek zadejte svou emailovou adresu (nebude nijak zneužita). Poté dejte „OK“.

Pokud je právě nyní čas setkání,  přihlásíte se rovnou do vysílání (viz další obrázek). Pokud to zkoušíte kdykoli předtím, zobrazí se vám informace o tom, že setkání ještě neprobíhá (a musíte se znovu stejně přihlásit až v čas setkání).

Na mobilu / tabletu by se vám měla aktivovat kamera (případně se vás zařízení zeptá, zda ji může aktivovat). Dáte „Join with Video“.

Přihlásíte se do studia a ještě zbývá připojit zvuk. To uděláte výběrem první volby ze shora „Call using Internet Audio“. (zařízení se vás může zeptat, zda můžete použít reproduktor a mikrofon, což potvrďte).

Měli byste vidět obraz a slyšet zvuk. Vlevo dole byste měli mít ikonku přeškrtlého mikrofonu a pod ním napsáno „unmute“. Vpravo nahoře vidíte svůj obraz. Gratulace, takto je vše připraveno a funguje správně! (Pokud budete vyzváni k rozhovoru, kliknete na ikonku mikrofonu vlevo dole).

Co až se přihlásíte do vysílání?

Měla by se vám aktivovat kamera na vašem zařízení, objevit se váš obraz (u mobilu je třeba povolit využití kamery/fotoaparátu). Je třeba potvrdit „Join with Video“. U mobilu budete muset potvrdit i použití mikrofonu. Dále pak bude otázka na zapojení audia. Potvrďte „Join with computer audio“ v případě PC/Mac nebo „Join with internet audio“ nebo „Call over internet“ v případě mobilu/tabletu – jedná se vždy o tu první nabízenou možnost. Následně jste připojeni ve vysílání, vidíte studio, další účastníky, můžete sledovat vysílání. Pokud budete vyzvání k dialogu, klikněte na ikonku přeškrtlého mikrofonu (mute). Pokud byste z nějakého důvodu odhlásili, vypnuli aplikaci nebo zařízení, či by došlo k nějaké technické chybě, zkuste se obratem stejným způsobem přihlásit!

Znáš Ježíše osobně? Jsi spasen(a) a máš věčný život? Pokud ne (nebo to nevíš jistě), pozvi Pána Ježíše do svého života právě teď!

Ježíš je víc než jen historická osobnost, On je Boží Syn, On je Spasitelem lidstva. On je ten, který zemřel za hříchy lidí a byl vzkříšen. Není jiné cesty k Bohu (ale ani na ten správný břeh věčnosti), než skrze Pána Ježíše Krista. A nyní Ježíš čeká, zda-li Mu otevřeš své srdce, aby i tebe mohl očistit od tvých hříchů (vin) a naplnit tě Božským životem – a ty jsi pak mohl(a) začít žít nový život s Bohem jako následovník Ježíše. K tomu je třeba:

  1. uvědomit si svoji hříšnost (která spočívá hlavně v tom, že žiješ nezávisle na Bohu)
  2. v srdci se rozhodnout od hříchu odvrátit (neboj se – budeš-li to opravdu chtít, Bůh ti dá sílu žít tak, jak pro tebe zamýšlí) 
  3. vírou přijmout Ježíše, Božího Syna, za svého osobního Pána a Spasitele (tzn. vložit důvěru v Něj, Jeho oběť za tvé hříchy a Jeho vzkříšení) a požádat Ho, aby ti odpustil a ujal se vedení tvého života.

Důležité poznámky:
1) Možná ti přijde, že Bůh lidi omezuje, když nás varuje před mnohým jednáním, ale není tomu tak. Bůh má, z lásky k tobě, na srdci vždy tvůj prospěch, dobro a záchranu. Hřích ti opravdu ubližuje a je něčím, co ničí tvůj život i tvůj vztah s Bohem. Neodpuštěný a provozovaný hřích vede v konečném důsledku ke smrti a zahynutí (fyzickému a duchovnímu).
2) Bůh člověku nabízí nejen odpuštění hříchu, ale i sílu a moc nad hříchem vítězit (Bůh nechce, abychom cokoli dělali z vlastní síly).

– neodpuštění čehokoli vůči komukoli
– nenávist (i v srdci)
– bezdůvodný nebo nadměrný hněv
– žárlivost, roztržky a svárlivost
– sobecké ambice
– provozování sexu mimo manželství (včetně představ a sledování pornografie)
– lež v jakékoli podobě (i občas…)
– mluvení o druhých (pomluvy, řeči, klevety, …)
– kradení (sem patří i nelegální stahování obsahu, krácení daní…),
– touha po majetku a penězích (láska k penězům, braní peněz od druhých pod výhružkou…)
– závist
– opilství, hýření a nestřídmost
– manipulace druhých
– používání špatné mluvy (nadávky, sprostá slova, oplzlé vtipy…)
– čarodějnictví a okultismus (magie, horoskopy, věštění, taroty, některé formy metalové-rockové hudby, talismany, vyvolávání duchů, hypnóza…)
– drogy (marihuana a dál)
– uctívání stvoření (tzn. sebe, druhých lidí, věcí nebo přírody – typicky New Age, ale i jóga)

To vše můžeš udělat hned teď v modlitbě (modlitba je rozhovor s Bohem, nehledej v tom žádnou složitost). Bůh tě zná 😊. Není důležité, jak krásná volíš slova, ale záleží na jejich upřímnosti. Zde je příklad, jak se můžeš modlit:

"Pane Ježíši, Synu Boží, potřebuji Tě. Děkuji, že jsi za mě zemřel na kříži. Pane, odpusť mi mé hříchy a očisti mě od nich. Věřím v Tebe, ve Tvé vzkříšení a vyznávám Tě jako Pána svého života. Rozhoduji se žít novým životem s Tebou. Pane Ježíši, přijímám Tě právě teď. Děkuji, že vcházíš do mého života jako můj Pán. Prosím, uzdrav mě, dej mi život věčný a také sílu k tomu, žít proměněný život s Tebou. Amen."

Vyjadřuje tato modlitba to, co by sis přál(a)? Jestli ano, můžeš se tak teď modlit – ideálně nahlas, ale především s důvěrou, že ti vzkříšený Ježíš odpouští hříchy a vstupuje do tvého života jako tvůj Pán. Následně můžeš začít žít novým životem s Ježíšem – pod jeho vedením, zmocněním, ochranou a začít poznávat Boha osobně.

Požádal(a) jsi nyní Ježíše o odpuštění a o to, aby se stal tvým Pánem a Spasitelem?
Copy link